Şarköy'den Gerçek Lezzetler: Kestane Balı ve Tereyağı | Emre Akkaya
Sağlık Yaşam

Şarköy’den Gerçek Lezzetler: Kestane Balı ve Tereyağı

Şarköy’den Gerçek Lezzetler: Kestane Balı ve Tereyağı - Şarköy Çiftlik
Tarafından yazılmıştır admin

Kestane balı ve tereyağı, insan sağlığına son derece faydası olan ürünlerdir. Kestane balı, yararları sayfalarca sürebilir. Özel teknikler ile üretilir. Piyasada az bulunması sebebi ile ulaşımı da zordur. Kestane balı ve tereyağının birlikte tüketimi ilaç niteliğindedir sayılabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk şey, tağşiş ürün kullanımı olmamasıdır. Yani hileli gıda statüsünden ürün almamaya çalışmaktır.

Kestane Balı Faydaları

Kestane balı, kuru öksürüğü durdurur. Güçlü bir antioksidandır. Hücreleri yeniler ve vücudun temizlenmesine yardımcı olur. Akciğer hastalıklarına karşı etkilidir. Tedavi edici bir yönü vardır. Kestane balı kansere iyi gelir mi diye merak ediyorsanız cevap evet. Kanser önleyici özelliklere sahiptir. Antiseptik özelliği ile ağız yaralarını tedavi eder. Aynı zamanda cilt yaralarını iyileştiriyor. Bağırsak gazını önler. Sindirimi artırma işlevi sayesinde besinlerin sindiriminin daha iyi gerçekleşmesini sağlar. Suyu bağırsaklarda tutarak kabızlığı önler.

Kan şekerini düzenleme fonksiyonu ile diyet yapanların çabuk acıkmamasına yardımcı olur. Bu sebeple diyet listelerinde yer almaktadır. Kan dolaşımını hızlandırır ve daha rahat hareket etmesini sağlar. Sarılığa karşı koruyucu işlevi vardır. Astım tedavisinde doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılabilir. Bal hastanın nefes darlığını yatıştırır. Antiseptik olduğundan cilt lezyonları için merhem olarak kullanılır. Küçük yanıklar için de kullanılır. Cildin hızlı iyileşmesini sağlar. İshalden kaynaklanan karın ağrılarında faydalıdır.

Tereyağı Faydaları

Ülkemizin en güzel nimetlerinden olan tereyağı, yağda çözünen vitaminlerin emilimini kolaylaştırdığı için önerilen bir besindir. Ancak içerdiği zengin besin değerleri sayesinde günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Vücuttaki asit dengesini koruyarak iltihabı azalttığı görülüyor. Ölçülü miktarda tüketildiğinde dolaşım sistemini koruduğu ve kalp sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Antioksidanlar içeren sağlıklı bir besin olduğu için vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur. İçerdiği vitamin ve minerallerin zenginliği birçok hastalıkla savaşmaya ve vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin çoğunu karşılamaya yardımcı olur.

Kanser hücrelerinin yayılmasını durdurarak sağlıklı hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Eklem kireçlenmesine iyi geldiği için kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. İçerdiği bileşenler sayesinde göz sağlığına çok iyi gelir ve olası hastalıklarla mücadele eder. Mide ve bağırsak sağlığına iyi geldiği için sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Mide rahatsızlıklarına da iyi gelir. Ayrıca tereyağı, kemikleri güçlendirmek ve geliştirmek için yararlı olan kalsiyum açısından zengindir. Mantar önleyici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir. Vücudun bulaşıcı hastalıklara karşı direncini güçlendirir. Kötü kolesterolü düşürür.

İnternetten Kestane Balı ve Tereyağı Siparişi Nasıl Verilir?

İnternet üzerinden ürün satın almak son dönemlerde, oldukça revaçta. Özellikle doğal ve organik statüsündeki ürünlerden satın almak daha mühimdir. sarkoyciftlik.com adresinden güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Yazar hakkında

admin

/* ]]> */