Cilt Bakımında Kahve Telvesi | Emre Akkaya

Cilt Bakımında Kahve Telvesi

Cilt bakımında doğal yollara başvurmak son derece önemlidir. Onlardan biri olarak ise kahve telvesi olduğunu söylemek mümkün. Genelde en çok yapılan hatalardan birisi de kahve telvelerinin çöpe atılması denebilir. Fakat kahve telvelerini çöpe atmak yerine tam aksine cilt bakımı için kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cildinizde siyah noktalar bulunuyor ve bu durumdan da rahatsız oluyorsanız o halde kahve telveleriyle önlemlerinizi almaya başlayabilirsiniz. Sadece siyah noktayla sınırlı kalmayarak, selülit, cildi ölü derilerden kurtarmak adına da kahve telvelerine başvuruluyor. Kahvenin cilde faydaları oldukça fazladır.

Bu yüzden dolayı artık sizlerde sorunsuz bir şekilde kahve ve telvesini cilt bakımı sırasında da kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulun

En çok şikayet edilen konular arasında siyah noktalar bulunuyor. Siyah noktalardan kurtulmak adına sizlerde kahve telvesi kullanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü kahve telvesinin siyah noktalara oldukça iyi geldiği biliniyor. Kahve telvenizi, cildinize masaj yaparak güzelce sürmeye başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar ılık suyla bekleterek cildinize güzelce masaj yapın.

Üstelik hafta da bir defa olmak kaydıyla bu işlemi düzenli şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemin aynısını isterseniz de filtre kahve telvesiyle de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Düzenli aralıklar eşliğinde bu işlemi yaptığınız zaman ise siyah noktaların gözle görülür şekilde azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

Kahveyle Topuk Çatlaklarından Kurtulmak

Topuk çatlaklarından kurtulmanın en kolay yolları arasında ise kahve telvesi yer alıyor. Ayaklarınızı sıcak su içerisinde 5 dakika kadar bekletip çıkarmalısınız. Daha sonrasında hafif nemli kalacak şekilde kurulamaya başlayın. Böylelikle topuk çatlaklarınızdan çok kolay şekilde kurtulma şansına sahip olmaya başlayacaksınız.

Genelde topuk çatlakları müdahale edilmediği dönemlerde çok fazla acı hissiyatının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden kahveyle topuk çatlaklarından kurtulmak iyi bir çözüm yolu olacaktır.

Selülit İçin Kahve

Kahvenin kullanım alanına bakıldığı zaman selülit içinde oldukça fayda sağlamış olduğu net şekilde görülüyor. Kahvenin içeriğinde antioksidan özelliği bulunduğundan dolayı vücudun sarkmalarından tutunda selülit sorunlarına kadar her şeyin düzeltilmesine yardımcı oluyor. Bacaklarınızın tüm bölümüne yetecek kadar Türk kahvesiyle güzelce kapatarak biraz beklemeye başlayın. Bacaklarda meydana gelen selülit sorunlarınızın ortadan kaldırılmasını da sağlamış olursunuz.

/* ]]> */