Görüntülü Sohbet Programları | Emre Akkaya

Görüntülü Sohbet Programları

Günümüzde iletişim kurmak artık her zamankinden daha kolay. Özellikle akıllı telefonlarımız sayesinde günün her anında internete bağlanabiliyor ve internet üzerinden hizmet veren görüntülü sohbet programları sayesinde hızlı ve anlık bir şekilde başkalarıyla iletişim kurabiliyoruz. Artık klişe olan bir sözü tekrar etmek gerekirse -ki klişeler çoğu zaman doğrudur-: “Artık uzak diye bir şey kalmadı.”

Üstelik yalnızca mesajlaşma şeklinde de değil, birbirinizi görerek, duyarak iletişim kurmak istediğiniz kişiler olabilir. Adına görüntülü konuşma dediğimiz bu iletişim formu sayesinde uzaklar her zamankinden daha yakın oluyor adeta. Akıllı telefonlarınızla internete bağlanabildiğiniz her yerde ve her zaman yapabileceğiniz görüntülü konuşma, birtakım görüntülü sohbet programları tarafından sağlanıyor.

Akıllı telefonda görüntülü konuşma yapmak isteyenler için en iyi görüntülü sohbet programları listesi hazırlayalım istedik. Aralarından kendi ihtiyacınıza en uygun olanını kolayca seçip akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

1. WhatsApp

 

WhatsApp hem anlık mesajlaşma hem de görüntülü konuşma programları arasında en popüler olmaya aday. Akıllı telefonu olan hemen herkesin kullandığı bu uygulama hem Android hem de iPhone görüntülü konuşma seçeneklerine ve ayarlarına uygun. Az veri harcıyor ve geniş bir kullanıcı ağı var. Kullanıcı ara yüzü basit ve kullanışlı. Uygulamayı indirdiğinizde her zaman ulaşılabilir oluyorsunuz ve

2. Viber

Kayıt gerektirmeyen, ücretsiz görüntülü konuşma programları arasında yer alan Viber, piyasada en çok kullanılan programlardan biri. Diğer Viber kullanıcıları ile her an ücretsiz görüntülü arama yapabileceğiniz bu platformda, bir yandan görüntülü konuşma yaparken diğer yandan Youtube üzerinden video izleme seçeneği de eklenmiş.

3. Skype

 

Görüntülü sohbet programları söz konusu olduğunda Skype adını anmadan geçmek mümkün değil. HD kalitesinde görüntülü konuşma sunan Skype, alanının en eskilerinden olmasına karşın hâlâ pek çok kullanıcının gözdesi. Üstelik aynı anda 25 kullanıcı ile görüntülü konuşma yapabildiğiniz için özellikle profesyonel kullanım konusunda ideal.

4. Google Hangouts

iTunes ve Play Store’dan kolaylıkla indirip akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir başka görüntülü sohbet programı da Google Hangouts. Google Hangouts da sıklıkla tercih edilen görüntülü sohbet programları arasında çünkü grup halinde görüntülü konuşma yapmak için en elverişli programlardan biri. Eğitim ve iş alanındaki toplantılar için bilhassa uygun. 150 kişilik bir grup araması yapabiliyorsunuz örneğin.

5. Google Duo

720P HD görüntü kalitesinde görüntülü konuşma yapma imkânı sağlayan nadir görüntülü sohbet programları arasında yer alan Google Duo, kullanıcılarına mümkün olan en iyi bağlantıyı ve görüntüyü sunabilmek için Wi-Fi ve mobil bağlantı arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor.

6. Facebook Messenger

 

Facebook Messenger’ın en iyi görüntülü sohbet programları arasında yer almasının ve en çok kullanılan program haline gelmesinin en önemli nedeni, hemen herkesin aslında bir Facebook Messenger’ı olması. Telefonunuza yüklediğiniz Messenger programını kolaylıkla açabiliyor, görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişinin üzerine tıklıyor ve ardından da kamera ikonuna basıyorsunuz. Cihaz fark etmeksizin, her zaman ve her yerde ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ya da profesyonel bağlantılarınızla konuşma imkânı sağlayan Facebook Messenger en iyilerden biri.

7. IMO

Daha az yer kaplayan, akıllı telefonunuzu yormayacak görüntülü sohbet programları arıyorsanız, IMO’yu indirmenizi tavsiye ederiz. Basit bir ara yüzü olan IMO, tamamen işlevsellik üzerine kurulu olduğundan en yavaş bağlantılarda dahi çalışabiliyor. 3G ve 4G bağlantılarda yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma olanağı sağlayan IMO, sınırsız birebir ve grup görüntülü konuşmaları yapabildiğiniz bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Bu içerik hakkında düşünceleriniz nelerdir?

/* ]]> */