Youtube Kanal Tasarımı Nasıl Yapılır? | Emre Akkaya

Youtube Kanal Tasarımı Nasıl Yapılır?

Youtube’a yeni başladıysanız eğer kanal tasarımınız aşırı sade ve kötüdür. Bu tasarımların içine banner,thumbnail ve profil fotoğrafı girer.Peki Youtube Kanal Tasarımı Nasıl Yapılır? Bunu yapmanın birçok yöntemi vardır fakat bir Photoshop ile olan yöntemi deneyeceğiz şimdilik.

Photoshop çoğu Youtuber’ın kullandığı tasarım programıdır. Bu program ile kanal tasarımlarınızı profesyonel bir şekilde oluşturabilirsiniz. Photoshop genel olarak dünyada kullanılan en iyi shop programıdır. Şimdi gelelim Youtube kanal tasarımı nasıl yapılır? sorusuna geçelim.

Banner Tasarımı

Youtube’da 2560×1440 boyutlarında olan banner kanalınızın daha eğlenceli ve kaliteli olmasında büyük önemi vardır. Banner kanalınıza giren kişinin videolarınızdan sonra  sizi kanalda tutmasında büyük bir etkisi vardır. Eğer sizde banner yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak banner nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Bu sayede gerek kanal görünümünüzü güzelleştirebilirsiniz. Örnek banner tasarımı olarak aşağıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz.

Profil Fotoğrafı

Ortalama boyutları 800×800 olan profil fotoğrafları izleyicilerin kanalınıza girdiği zaman gördüğü profil fotoğrafıdır. Normal olarak profil fotoğrafını banner kadar etkili olmasa da profil fotoğrafı da çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken hususlardan biri profil fotoğrafınız ile banner aynı temada olmasıdır.

Thumbnail Tasarımı

Thumbnail belkide kanaldaki en önemli tasarım türüdür. Thumbnail sayesinde videolarınız daha fazla izlenebilir,daha fazla like alınabilir, daha fazla etkileşim oluşturulup Trendlere girme ihtimaliniz bile olabilir. Yani sizin de anlayacağınız Thumbnail kanalınızdaki en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Evet arkadaşlar sizlere bugün Youtube kanalı açanlar için Youtube Kanal tasarımı nasıl yapılacağını öğrettik. Bu makalede eğitimleri video olarak yayınlayarak sizin daha iyi anlamanız için uğraştık umarım anlamışsınızdır.

Kanal Tasarımı Ne İşe Yarar?

Kanal tasarımınız izleyicileri kanalda daha çok tutmaya yarar ve böylece kanal etkileşiminiz artar. Peki kanal tasarımında en önemli faktör nedir? Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Thumbnail’dir. Thumbnail videolarınızı trend listesine taşıyıp daha fazla izlenme ve etkileşim almanıza yarar ve böylece kanal gelişiminiz hızlanır ve daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Umarım bu makale işinize yaramıştır görüşmek üzere Hoşça kalın.

/* ]]> */