Yüzdeki Çillerden Kurtulma | Emre Akkaya

Yüzdeki Çillerden Kurtulma

Yüz ve vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan çiller, çoğu insanın rahatsızlık duymasına neden oluyor. Çillerden kurtulmak adına çoğu kez dermokozmetik ürünlerin yoluna başvuruluyor. Fondöten, pudra gibi ürünler kullanılarak yüzde ki çillerden kurtulmanın yolları aranıyor. Kimisi çilleriyle bütünleşip severken, kimisi de çillerin görüntüsünden fazlasıyla sıkıntı duyuyor.

Hal böyle olunca da yüzde ki sivilce nasıl geçer sorusuna bir an önce cevap aranmaya başlanılıyor. Güneş ışınlarının dik açıyla yüz bölgesine gelmesi durumunda cildin ultiviole ışınlarını soğutmakta zorluk çekmesiyle çil oluşumu ortaya çıkar. Bazılarında çil lekeleri doğuştan olurken bazılarında da sonradan ortaya çıkabiliyor.

Genellikle kızıl saçlı ve renkli gözlü olan kişilerde çil yoğunluğu daha fazla olabiliyor. Çiller yüzünüzde  çıktıktan sonra güneş ışınlarının etkileri hala  yayılmaya başlayacaktır. Hal böyle olunca da çiller az iken günden güne daha fazla çoğalabilir. Çillerin daha fazla çoğalmaması adına mutlaka güneş ışınlarından kaçınılması gerekmektedir.

Çil oluşumuna karşı korunmak adına mutlaka güneş ışınlarına karşı koruyucu bir katman oluşturacak güneş kremlerinin kullanılması gerekir.

Çillerim Nasıl Geçer?

Çillerinizden kurtulmanız adına düzenli şekilde uygulamanız gereken bazı metotların olduğunu söyleyebiliriz. Maydanoz köklerini kesip kaynatarak içerisine limon suyu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ise her gün sabah ve akşam olmak üzere cildinize sürmeye devam edin. Yapılan araştırmalar sonucunda ise bu tür doğal yöntemin çil üzerinde olumlu şekilde bir etkiler yaratmış olduğu görülüyor.

Böylelikle sizlere rahatsızlık vermeye neden olan çil lekelerine karşı koruma görevi görecektir. Üstelik çillerinizden kurtulmanız adına da tonlarca masrafa girmenize gerek yoktur. Genelde çillerden kurtulmak adına içerisinde kimyasalı barındırmış olan kremler çok sık tercih ediliyor. Fakat bu yolun tamamen yanlış olduğunu söylemek gerekir.

Çillerden kurtulayım derken cildinize daha fazla zarar verebilirsiniz. Bu yüzden dolayı çillerden kurtulma yolları arasında doğal tedavi yöntemlerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Çiller için kesin çözüm olarak faydalanabileceğiniz bu gibi doğal yolların olduğunu söylemek mümkün. Fakat burada önemli olan faktörlerden biri olarak ise mutlaka belirtmiş olduğumuz doğal yöntemin düzenli şekilde uygulanmasını sağlamak gerekir.

/* ]]> */