Ülkemizde Yeni Duymaya Başladığımız Çay Ağacı Yağı Faydaları | Emre Akkaya

Ülkemizde Yeni Duymaya Başladığımız Çay Ağacı Yağı Faydaları

Çay Ağacı Yağı, Yüzyıllardır Avustralya Yerlileri tarafından sıklıkta yaralarını tedavi etmek amacıyla kullandıkları çay ağacı özüdür.

Ülkemizde son zamanlarda Dermo Kozmetik sektöründe fazla popüler olan çay ağacı yağının gelelim faydalarına,

  • Çay Ağacı Yağı, Antibakteriyal ve antiseptik özelliğinden dolayı Diş eti iltihaplarına iyi gelmektedir. Ve bunun yanı sıra çay ağacı ile yapılan gargaralar ağızdaki oluşan yaraların iyileşmesine ve uçuk oluşumuna engel olmaktadır.

 

  • Bu yağ aynı zamanda cilt üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Çay Ağacı Yağı siyah nokta, sivilce ve sivilce izlerini hedef alır. Yağlı Ciltler ve sivilce oluşumuna eğilimli ciltler için birebirdir. Böyle bir cildiniz var ise mutlaka cilt temizliğinizde Çay Ağacı Yağına şans vermelisiniz.

 

  • Saçlar üzerinde de iyi etkileri görülmektedir. Şampuanın içerisine damlatılan birkaç damla yağ ile saç derisinin hava almasını sağlar. Ve böylece kepek oluşumunu engellemede büyük rol üstlenir.

 

  • Ayakta oluşan mantar ve kaşıntı sorununu ve yine ayakta oluşabilecek kötü kokuları önlemek için kullanılır.

 

  • Sivrisinek ısırıklarında, egzamadan oluşan kızarıklık ve kaşıntılar için de çay ağacı yağından faydalanılır.

 

  • Çay Ağacı Yağı ile aynı zamanda sebze ve meyvelerinizi de yıkayarak dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz.

 

  • Uykusuzluk sorunu çekiyorsanız bu yağ uykusuzluk sorununuza da çare olacaktır. Burun deliklerinize birer damla sürerek uykunuzun gelmesini sağlayabilirsiniz. Yatıştırıcı etkiye sahiptir. Ve aromatik kokusuyla rahat ve kaliteli bir uyku uyumanızı sağlar.

 

  • Cilt üzerinde birçok faydasının olduğundan bahsetmiştik. Ama aynı zamanda Çay Ağacı Yağı cildi besleyerek cilt bariyerini güçlendirir. Cildin erken yaşlanmasına neden olan elastikiyet kaybını önler.

 

  • Kaş ve Kirpik bakımında da kullanılmaktadır. Düzenli kullanımda kaş ve kirpikleri besler. Bu yağ sayesinde sizde uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

FAYDALARINDAN BU KADAR BAHSETMİŞKEN ZARARLARINDAN SÖZ ETMEMEK OLMAZ

Çay Ağacı Yağı mucizevi faydaları olmakla beraber aşırı hassas ciltlerde yanlış kullanıldığında kızarıklık ve kuruluğa yol açabilmektedir. Bu yüzdendir ki, cilt üzerine uygulanırken bir parça pamuk yardımıyla bir veya iki damla çay ağacı yağını temiz cildimize uygulamak doğru olacaktır.

Bu yağı kullanırken yüzde yüz orijinal olmasına özen göstermek gerekir. Belli başlı aktarlardan ve dermo kozmetik ürün satan mağazalardan temin edilmelidir. Asla yutulması ve çocukların kullanması tavsiye edilmez.

/* ]]> */