Ay Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak? | Emre Akkaya

Ay Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak?

Gözlerinizi kapatın  ve gerçekçi hayaller kurun çünkü dengede kalmaya ve huzuru bulmaya ihtiyacınız var. Mantık temelli  adımlar atmaya çalışacağınız yepyeni bir dönem başlıyor. Yaşam bize; “Başarmak için çabalamak zorundasın, şikayet ederek bir yere varamazsın” mesajı veriyor.

Ay Tutulması Nedir?

Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman Dünya’nın gölgesine girer. Bu duruma ay tutulması denir. Ay tutulması, yılda iki kere ortaya çıkar. Bazı özel durumlarda, hiç görülmediği yada yılda üç defa görüldüğü olmuştur.

Ay Tutulması Ne Zaman ve Kaçta?

Ay tutulması 5 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleşti. Türkiye’de tutulma saat 20.45’te başlayıp, 22.24’te de en belirgin haline gelmiştir. Tutulma, TSİ 00.04’te sona erdi.

Ay Tutulmasının Burçlar Üzerinde Etkisi

5 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşen ay tutulması ve onun 6 ay sürecek etkilerine bakalım;
Genel olarak, Venüs İkizler burcunda retro durumunda olduğundan, ikili ilişkilere dikkat çekecek bir dönem. Geçmişte kalan, tamamlanmamış konular yeniden gün yüzüne çıkacak. Besin alerjilerine ve zehirlenmelerine karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar.

 • Yükselen Koç: Büyük başlangıç ve bitişlerle, uzun zamandır kariyer ve sosyal hayatınızda karar veremediğiniz, tıkanıklık yaşadığınız pek çok konuda size, kalıcı adımlar attıracak. Hukuki ve mali durumlardaki durağanlık da yerini, ay tutulması sonrası belirgin sonuçlara bırakacak.
 • Yükselen Boğa: Hayattaki kararlarını, ince eleyip sık dokuyan ve her detaya önem veren siz yükselen boğalar için ay tutulması; ilahi adaletin yumruğunu masaya vurduğu bir döneme işaret ediyor. Son 2,5 yıl sizin için de zor geçti fakat artık ektiklerinizi biçme zamanı.
 • Yükselen İkizler: Zorlu ve kaygılı bir dönemin sonuna geldiniz. Bu beraberinde yaşamlarınızda da büyük değişimlerin habercisi. Uzun zamandır düşündüğünüz taşınma veya iş değişikliği için ay tutulması sonrası sizlere yepyeni fırsat kapıları açılacak.
 • Yükselen Yengeç: Değişimden hoşlanmayan, düzene, özellikle evine, ailesine düşkünlüğü ile tanınan yengeçler için tutulma sonrası yakın akrabalardan gelen mali destekler ile uzun zamandır erteledikleri eğitim veya tatiller için uygun zamanlar başladı.
 • Yükselen Aslan: İş yerinde veya aile içinde özellikle kardeşler, kuzenler arasında bazı çatışmalar ve fikir ayrılıkları olabilir. Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışınTutulmanın sert etkileri sizi sonradan pişman olacağız durumlara sürüklemesin.
 • Yükselen Başak: Titizliğiniz ile tanındığınız herkesçe malum. Özellikle bu dönem bildiğiniz ortamların ve özellikle de evinizin içinden uzaklaşmama isteğiniz size uzun zamandır ertelediğiniz ev içi dekorasyon ve yenilikler için uygun zamanlar yaratacak
 • Yükselen Terazi: Güzellik ve estetik konularına yönelebilir ve hatta diyete, spora başlamak isteyebilirsiniz. Ay tutulması etkileri sizi destekleyecek. Ayrıca aşk ve sosyal yaşamda da hareketlilik söz konusu. Fakat hepsinden önce, kendi içinize dönmeli ve ertelediğiniz sorunları çözmelisiniz.
 • Yükselen Akrep: Sezgileriniz yine bu dönem çok güçlü ve sizi yanıltmayacak. Özellikle rüyalarınız vasıtası ile evrenin size gönderdiği mesajlara dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlık açısından hassas bir dönem. Parasal konularda da ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız.
 • Yükselen Yay: Mali açıdan rahatlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Almayı düşünüp de ertelediğiniz araba veya elektronik eşyalar için Retro sonrasını beklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca önümüzdeki 1,5 yıl boyunca tüm tutulmalar ikizler ve yay aksında olacağı için kadersel bir süreç. Diledikleriniz gerçeğiniz olabilir.
 • Yükselen Oğlak; Ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleşecek, dolayısıyla oğlak en fazla etkilenecek burçlardan. Size sağlık ve kariyer açısından güzel zamanları müjdeliyor. Fakat özellikle ikili ilişkilerde ve sosyal ortamlarda asabi tavırlar sergileyip de, kalp kırmamaya dikkat etmenizi öneririm.
 • Yükselen Kova; Hareketli bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Son aylarda içinizde biriken enerjiyi, sosyal ilişkilerde ve iş hayatında pozitif yönde kullanacaksınız. Maddi anlamda da eliniz rahatlamaya başlayacak ama harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Kendi içinizde dengeyi nihayet bulacağınız bir dönem başlıyor.
 • Yükselen Balık: Fedakar ve özverili tavırlarınız ile tanınıyorsunuz, aile içindeki sorunlara çareler üretecek ve takdir toplayacaksınız. İş hayatında ise uzun zamandır beklediğiniz kariyer fırsatları nihayet kapınızı çalacak.

Yazar: Gülçin GÜNGÖR

/* ]]> */