Başkasının Adına SMS Gönderme | Emre Akkaya

Başkasının Adına SMS Gönderme

Başkasının Adına SMS Gönderme

 

Başka birisinin adına SMS gönderme işlemi genellikle kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından yapılmaktadır. Hacker’lar bu yöntemi çeşitli hedeflere saldırma amacı ile kullanmaktadır.

Örneğin bir hedefiniz var ve onun Facebook veya gmail şifresini öğrenmek istiyorsunuz. Bunu yapmak için aslında birçok yöntem var. İlk olarak bir virüs oluşturulur ve bu virüs hedef kişiye gönderilmektedir. Oluşturulan virüs Facebook üzerinden veya farklı kanallar üzerinden gönderilebilmektedir.

Gönderilen virüs ile şifreler ele geçirilebiliyor fakat biz burada sahte SMS göndererek şifresini ele geçirme taktiğinden bahsedeceğiz.

Hedef kişiye Facebook adına “Facebook tarafından hesabınızın güvenliğinin sağlanması için parolanızı yazarak bu mesajı cevaplayınız” gibi bir mesaj gönderebilirsiniz. Gönderen kişi kısmında ise Facebook yazacağı için hedef kişi direkt olarak inanacaktır.

Genellikle böyle bir SMS saldırısından sonra kurbanların çoğu şifrelerini yazarak göndermektedir. Peki nasıl yapacağız bu işlemi?

Kali Linux Kullanımı

 

Sahte SMS Nasıl Gönderilir?

Sahte SMS göndermek için Kali Linux işletim sistemini kullanabiliriz. Kali Linux ile hedef kişiye sahte SMS göndererek hacklememiz mümkün. Kali Linux nedir? Derseniz çok amaçlı bir güvenlik üzerine tasarlanmış işletim sistemidir. İçerisinde siber saldırı yapmak için kullanabileceğiniz her türlü araç bulunmaktadır.

Bu fotoğrafta gördüğünüz gibi kali içerisindeki sol üs kısmında bulunan “uygulamalar” sekmesine tıklıyoruz ve aşağıya doğru uygulama listesi açılıyor.

Kali Linux

Buradan “sosyal mühendislik” yazan sekmeye tıklayarak karşımıza sosyal mühendislik için kullanabileceğimiz araç listesi çıkmaktadır.

Kali Linux İle Sahte SMS Gönderme

Burada ise çıkan listeden “Social Enginneering attacks” seçeneğini seçiyoruz bunun için “1” yazarak devam edebiliriz. Arkasından 10’a basarak devam edeceğiz. Burada “SMS gizleme” amacıyla kullanabileceğimiz servisler bulunmaktadır.

Yine fotoğrafta gördüğünüz gibi smsspooftext servisinin şu an kapalı olduğu yazıyor. Yani ben bu makaleyi hazırlarken servis bakımda fakat siz bunu denediğiniz zaman muhtemelen servisin açık olduğu ana denk gelecektir. Fakat pes etmiyoruz ve alternatif servise yöneliyoruz.

Smsgang.com adresine gidiyoruz ve buradaki “to” yazan yere hedef numarayı yazıyoruz.

sms gönder

“From” kısmına ise kimden mesaj gitmesini istiyorsak o kişinin numarasını yazıyoruz. Örneğin “Facebook”. Arkasından Mesajımızı yazıyor ve gönderiyoruz.

/* ]]> */