Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır | Emre Akkaya

Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır

Yoksa çoğu kişi gibi sizin de mi Instagram hesabınız çalındı ? Eğer hesabınız çalındıysa şuan çok doğru yerdesiniz. Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır?.Hackerler öyle açıklar yakalıyor ki gün gelmiyor ki o açıklar kapatılsın.

Sosyal medya kullanıcılarının baş belası olan hackerlar son zamanlarda Trojan,Instagram takipçi hilesi vb. yöntemler ile hesapları çalıp ücretli bir şekilde geri satmaya çalışıyor. Peki bu hesapları nasıl mı çalıyorlar ? Bu oldukça basit ya size sahte bir trojan linki atıp bütün bilgilerinizi ele geçirirler yada Instagram takipçi hilesi sitelerinde giriş yaptığınız takdirde hesap şifreniz dahil olmak üzere vb bilgilerinize erişip hesabınızı ele geçirirler.

Şuan ”Ya kardeşim şu hesabı nasıl geri alacağım söyle artık” dediğinizi duyuyorum o zaman hadi gelinde hesabınızı geri alalım.

1-İlk olarak Instagrama girip giriş kısmında ”Giriş yapmak için yardım al.” a tıklıyoruz.

 

2-Önünüze gelen ekranda ”Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan” a tıklıyoruz

 

3-Çıkan ekranda kendi Instagram kullanıcı adınızı yazıp işaretli olan mavi oka tıklıyoruz

 

4-Hesabınızı çalan kişi yüksek bir ihtimalle E-postanızı,telefon numaranızı,Facebook hesbaınızı kısacası instagram ile alakalı bütün bağlantılarınızı değiştirmiştir. O yüzden ”Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğini tıklıyoruz.

 

5- Karşınıza çıkan formu kendinize göre dolduruyorsunuz,fakat doldururken şuna dikkat etmelisiniz ki kaydolurken girdiğiniz e posta ile tercih ettiğin e-eposta adresi ni aynı yapmalısınız yani ”Kayıt e-postasıyla aynı” kutucuğunu seçiyorsunuz bunu seçmenizin sebebi Instagram bu hesabın size ait olduğunu doğrularken eğer kayıt e-postası ile tercih ettiğin e-posta adresini aynı görünce işleminizi daha hızlı yapar ve böylece hesabınıza daha hızlı erişirsiniz.Formu doldurduktan sonra Gönder’e tıklayıp formu Instagram’a iletiyorsunuz ve ortalama 48 Saat içinde bütün bilgilerinizi doğru doldurmanız şartında Instagram size şifre yenileme kodu gönderecektir ve böylece hesabınıza rahatça erişebilirsiniz.

Peki Instagram hesabınızın çalınmaması için ne yapmalısınız ?

Bunu yapmak için bir çok yol vardır ancak en önemli yol iki Faktörlü doğrulama seçeneğidir ”Ayarlar” kısmından iki faktörlü doğrulama seçeneğini aktif ederek hesabınızın çalınmasına engel olabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Instagram takipçi,beğeni hilesi tarzı sitelere kendi hesabınız ile asla giriş yapmamanızdır giriş yaptığınız takdirde karşı taraf bilgilerinize erişir ve hesabınızı ele geçirirler.

Son olarak da güvenli olmayan bağlantılara tıklamayın, tıkladığınız bağlantı Trojan veya farklı virüsler olabilir.

/* ]]> */