Eklem Ağrılarına İyi Gelen Yağlar Hangisi? | Emre Akkaya

Eklem Ağrılarına İyi Gelen Yağlar Hangisi?

Eklem Ağrılarına İyi Gelen Yağlar Hangisi?

Kasların gevşemesi, yaralanmadan kaynaklanmadan doğacak akut ağrıları yaşamın olumsuz yönde etki altına alınmasına neden oluyor. Geçmişte yaşanmış olan ağrının tekrardan kronikleşme haline dönmesiyle birlikte eklem ağrıları gün yüzüne çıkabiliyor.  Ağrının yaşanmasına sebebiyet verecek olan en belirgin özelliklerinden birisi olarak rahatsız edici yatak, kötü duruş pozisyonu alma, obezite, ani hareket yapmak ve sinir hasarından kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür.

Aynı zamanda omurganın doğal yaşlanmasının bir sonucu olarak da bu tip sorunlarla karşılaşmak mümkün hale dönüşebiliyor. Eğer ki akut bir ağrı varsa o zaman çok kolay bir şekilde tedavi süreci yapılabilir. Fakat sık sık kendisini tekrarlamış olan kronik bir ağrılardan söz ediyorsak o zaman işimiz biraz daha zorlaşıyor. Çünkü sürekli olarak acı ile yaşayacak olmak doğal olarak yaşam kalitenizi doğrudan etkilemeye sebebiyet verecektir.

Bu durum sizi daha sosyal biri yaparken aynı zamanda da mutlu anlarınızı aşağıya çekmeye neden olmaya başlayacaktır. Akut ya da kronik ağrılardan son derece mutsuz olan kişiler için ağrıyı kesen yağlar iyi bir çözüm yolu olacaktır. Çünkü eklem ağrılarına iyi gelen yağlar sayesinde ağrıyı bir nebze de olsa azaltmanız mümkün olacak.

Ağrı Kesici Yağlar

Ağrı kesici yağlar hangisi en çok merak edilen bir konudur. Eklem ağrılarınızla en hızlı şekilde mücadele edebilmenize yardımcı olur. Ağrılarınızı minimum düzeye indirmesine yardımcı olur.

Acı Biber Yağı Kullanmak

Esansiyel yağın, ağrıyı büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan bir içeriği bulunuyor. İçerisinde yer alan anti enflamatuvar bileşikleri yönünden oldukça zengin olduğundan dolayı  ağrıya karşı mücadele edebilmenize de yardımcı olacaktır. Tam olarak resmi olmasa da bu yola başvuran kişilerin memnuniyet duymuş olduğunu söylemek mümkündür. Yapılan araştırmalar neticesinde bakıldığı zaman ise bu yağın aynı zamanda yaralanma, ağrı ve sinir ağrılarını geçirmede son derece etkili olduğu biliniyor. Kullanım şekline göz atıldığı zaman ise bu yağı  ağrı olan yere birkaç damla kadar damlattıktan sonra yavaşça masaj yapılmalıdır.

Kantaron Yağı Kullanmak

Şiddetli bir ağrınız var ve ne yapmamız gerekiyor diye düşünüyorsanız o halde izlemeniz gereken yollardan birisi olarak da kantaron yağı olduğunu söylemek isteriz. Ağrının büyük oran da azaltılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca yanık gibi şeyler olduysa, bu yağı sürebilirsiniz.

/* ]]> */