Hamilelik Lekeleri Nasıl Gider? | Emre Akkaya

Hamilelik Lekeleri Nasıl Gider?

Hamilelik Lekeleri Nasıl Gider? En İyi Bitkisel Çözüm Nelerdir?

Hamilelikle ilgili en çok can sıkıcı konulardan birisi de cilt üzerinde meydana gelen lekelenmelerdir. Gebelik süreci içerisinde hormonlarda meydana gelen hormonal değişiklikler ciltte ki lekelenmeleri ortaya çıkarabiliyor. Genellikle oluşan lekelenmelerin kaynağına inildiği zaman ise güneş ışınlarına karşı cildin dirençli olmamasından kaynaklanıyor.
Gebelik döneminde D vitamini almak nemli bir konu olsa da haddiden fazla güneşte kalmamak gerekiyor. Bu yüzden dolayı hamilelerin güneş ışınlarında oldukları zaman yarım saatten fazla durmamaları gerekmektedir.
Aynı zamanda dışarıya çıkacakları zaman cildinize güneş kremi mutlaka sürmelisiniz. Uzman doktorunuza danışarak hangi ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda bir fikir alışverişinde bulunmaya başlayabilirsiniz. Hamilelik lekeleri nasıl gider, bitkisel bir tedavi yolu var mı öğrenebilirsiniz.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Yok Olabilir?

Kış ayları gelip çattığında kahverengi renkli olan lekelerin daha fazla renk olarak açılmaya başladığını fark edebilirsiniz. Fakat yaz aylarında rengin normalden daha fazla koyu bir hal alması kaçınılmazdır.
Hamilelik lekelerine karşı mutlaka cildinizi korumaya gitmeniz gerekir. Eğer cildinizi korumak için herhangi bir şey yapmadıysanız o zaman var olan cilt lekelerinin yerine yenilerini de eklenmeye başlayacaktır. Bu noktada hamile olan adaylarında lekelere karşı korunabilirliğini arttırmak adına bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmaları gerekiyor.
Evde sorunsuz bir şekilde deneyebileceğiniz bitkisel tedavi maskeleri bulunuyor. Ayrıca hazırlayacağınız bitkisel maskeyi cildinize düzenli şekilde sürmeye başladığınız zaman ise gözle görülür bir düzelme yaşanmaya başlamış olacaktır.

Maydonoz Maskesi Suyuyla Gebelik Lekelerine Son!

Şifalı bitkiler arasında yer alan maydanozu maskenize ekleyebilirsiniz. 1 demet maydanoz, bir çay kaşığı limon suyu ve2 çay kaşığı kadar yeterli olacak balı güzelce karıştırarak bitkisel bir maske hazırlayabilirsiniz.
Cildiniz üzerinde lekelerin oldukça yoğun olduğu kısımlara hazırlamış olduğunuz maskenizi güzelce sürmelisiniz. Maskeyi
sürdükten sonra ise bekleme sürenizin 15 dakika olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki belirtmiş olduğumuz maydanoz maskesi
düzenli şekilde uygulanırsa lekelerden kurtulmanız mümkün olur.
Aynı zamanda cildinizde yeni leke oluşumlarının başlamasını önler. Hem cilt lekeleri hem de kırışıklığa iyi gelen bir özelliği bulunuyor.
/* ]]> */