Kurban Bayramınız Mübarek Olsun | Emre Akkaya

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Hz.İbrahim peygamberimizin Allah yoluna kurban etmek için söz verdiği oğlunu, tam kurban etmek üzereyken yüce Allah’ın buna engel olmak üzere, oğlunun yerine, kurban edilecek bir koç göndermesi  ile başlayan Kurban Bayramı,tüm İslam aleminin belirli zamanda kurban kesmesi, bunu komşu, akraba ve ihtiyacı olanlara dağıtması emredilmesiyle kutlanmaya başlamıştır ve dört gün boyunca da kutlanır.

Aslında bayramlar sadece kurban kesmekle ilgili değildir, bu özel günlerde kurban kesmenin yanı sıra bilerek ya da bilmeyerek daha pek çok sevap işlenir, küsler barışır, büyüklerin gönlü alınır, küçük çocuklar sevindirilir. Düşünsenize, hayatta birini mutlu etmekten daha güzel bir şey var mıdır?

İnsanları sevindirmenin ya da mutlu etmenin değeri hiçbir şeyle ölçülemez. İnsanları görün ve görmeye en yakınınızdakilerden başlayın, değer verin ve verdiğiniz değeri hissettirin, bayramlar bunun için en iyi fırsattır.

Küçük bir çocuğa vereceğiniz bir şeker bile hayata daha güzel bakmasını ve bakmanızı sağlayacaktır.

Siz de ihmal ettiğiniz sevdiklerinizi bu bayram arayın, onlarla kucaklaşın ve ihtiyacı olan kişileri de mutlu edin.
Dört gözle sizi bekleyen aile büyüklerinizi, belki de ziyaret edecek kimsesi olmayan komşunuzu da unutmayın, küs olduğunuz kişilere ilk adımı siz atın, göreceksiniz ki bu sizi çok mutlu edecek.
Kurban bayramları sadece et ziyafetinden ibaret değildir, tabii ki kendiniz de yemelisiniz, ancak lütfen ihtiyacı olan kişileri de unutmayın ve makul ölçüde dağıtmaya çalışın.
Bayramlar eski bir geleneği sürdürmenin en güzel fırsatı, bazı değerlerimizi bu bayram da hep beraber hatırlayalım, kurban etlerini dağıtırken de ihtiyacı olan kişileri unutmayalım.
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..
Sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz mutlu bayramlar dilerim.
Lütfen trafik kurallarına dikkat edelim. Ülkemizde en fazla trafik kazalarının olduğu zamanlar..

Bu içerik hakkında düşünceleriniz nelerdir?

seven + nine =

/* ]]> */